newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Кабміні хочуть заборонити влаштовувати ФОПів на роботу

Для роботодавців хочуть створити додаткові норми, які змусять їх оформлювати трудові відносини «по-білому». Серед вимог — не укладати з найманими працівниками договори як із фізособами-підприємцями.

Такий законопроєкт Кабмін подав до парламенту, пише «Сьогодні».

Згідно з пояснювальною запискою, роботодавці зловживають правом на укладення цивільно-правових договорів. Тобто кандидат не підписує трудовий договір. Натомість реєструється як ФОП, і роботодавець укладає з ним договір підряду чи договір про надання послуг.

Читайте також: Сім ознак трудових відносин: уряд схвалив законопроєкт

Такі взаємини не вважаються трудовими, тому працівник не може претендувати на соціальний пакет включно з оплатою лікарняних і захистом від невмотивованого звільнення. Проте так роботодавець звільняє себе від сплати податків.

Економіст Олексій Кущ вважає, що так в уряді хочуть збільшити податкові надходження до бюджету.

«Чим погана нинішня ситуація? По-перше, бюджет не отримує грошей. А по-друге, і це, на мій погляд, найголовніше, — виникає асиметричність конкурентних умов та фіскального тиску. Хто виграє конкурентну боротьбу? Компанія, яка платить податок до фонду оплати праці в розмірі 41,5 відсотка плюс 22 відсотки ПДВ, 18 відсотків податку на прибуток? Або компанія, яка платить всіх податків 5 відсотків? Зрозуміло, що конкурентну боротьбу на ринку товарів виграє друга компанія. Вона ж виграє конкуренцію на ринку праці, тому що зможе за рахунок економії податків запропонувати вищу зарплату», — каже Олексій Кущ.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.