newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Польщі підтвердили передачу коронавірусу від норок людині

У Польщі підтвердили передачу коронавірусу від норок людині

Фото: Mads Claus Rasmussen / Ritzau Scanpix / AFP

На норкових фермах Польщі розпочалися ветеринарні перевірки

Виявлені штами SARS-CoV-2 у норок в Польщі схожі між собою і відносяться до певної і вже відомої лінії.

Коронавірус COVID-19, виявлений у норок в Польщі, може передаватися людині і навпаки. Про це повідомило Міністерство сільського господарства Польщі в суботу, 13 лютого.

“Вірус, виявлений у норок на фермі в Картуському районі, може передаватися людині і навпаки”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що було проведено вузькоспеціалізоване дослідження з секвенування генома SARS-CoV-2 штамів, виділених в результаті першого випадку зараження норок у Польщі.

Група фахівців і вірусологів провела докладні тести генетичного матеріалу, спочатку підтвердженого 30 січня 2021 року. Отримані результати повногеномного секвенування показали, що виявлені штами SARS-CoV-2 у норок схожі між собою і відносяться до певної і вже відомої лінії.

Отримані дані та торішня інформація з Данії та Нідерландів “ясно показують, що і в Польщі цей вірус може передаватися від норки до людини і навпаки”, йдеться в повідомленні.

Відомо, що в кінці січня на фермі в Поморському воєводстві був зареєстрований перший в Польщі випадок зараження коронавірусом у норок – у 4 з 20 особин. Після цього на всіх норкових фермах почалися ветеринарні перевірки.

Раніше повідомлялося, що Данія виплатить фермерам $3,1 млрд за знищених норок. Виплати повинні покрити простій техніки. Також це буде компенсацією втраченого прибутку до 2030 року.

Також повідомлялося, що в Данії ексгумують 4 млн норок. Жителі висловили побоювання через можливість зараження останками тварин джерел питної води.