newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Європейські банки пережили найгірший період за десять років — Bloomberg

Європейські банки пережили найгірший період за останні десять років через пандемію COVID-19. Прибуток 19 найбільших фінансових організацій ЄС 2020-го впав нижче ніж 10 мільярдів євро.

Про це повідомляє «Bloomberg».

Нині найгірший період для банків уже позаду і показники почали трохи поліпшуватися.

У липні минулого року Європейський центральний банк (ЄЦБ) рекомендував банкам єврозони приготуватися до важких часів, тобто не платити дивіденди до січня 2021-го. Сектор знизився більш ніж на 33 відсотки із січня до липня 2020 року.

Також є ймовірність відновлення виплати грошей акціонерам. Зі свого боку американські банки почувалися набагато краще. Так, Morgan Stanley і JPMоrgan отримали найвищий прибуток за всю свою історію.

Банк АBN Amro Bank NV (Нідерланди) відмовився від своїх дивідендів за 2020 рік, оскільки прибутку в розмірі близько 54 мільйонів євро у четвертому кварталі було недостатньо, щоб врятуватися від першого негативного результату з 2010 року. Повідомивши про свої «похмурі» результати, багато банків заявили про падіння кредитних резервів та хороший початок першого кварталу 2021-го.

«Безумовно, рік починається позитивно. На всіх напрямах, у роздрібній торгівлі ми все ще бачимо вплив обмеження, але вона добре тримається», — сказав глава SocGen (французький фінансовий конгломерат) Вільям Кадуш-Часінг.