newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Названо причини скорочення чисельності українців

Названо причини скорочення чисельності українців

Зараз українців 41,63 млн

В Україні один з найнижчих рівнів народжуваності в ЄС і коротка тривалість життя.

Українців стає менше. Причин дві – це скорочення населення через низьку народжуваність і коротка тривалість життя, заявила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ Лідія Ткаченко в ефірі каналу Україна 24.

“Головна наша проблема ще з радянських часів – коротка тривалість життя, і немає стабільної динаміки зростання. Багато людей помирає навіть в працездатному віці, особливо чоловіки, тому велика різниця між кількістю жінок і чоловіків”, – сказала Ткаченко.

Також вона наголосила, що стан суспільства в країні позначається, перш за все, і на демографії.

На думку фахівця, громадянам України слід навчитися ставитися один до одного краще.

“Саме настрій потрібно міняти для того, щоб люди почувалися спокійніше і впевненіше. Для кращої народжуваності потрібна впевненість у завтрашньому дні, як би це не банально звучало”, – зауважила Лідія Ткаченко.

Експерт додала, що демографічна ситуація в Україні не сильно відрізняється від ситуацій не тільки в РФ, Білорусі і Молдові, а й країнах Балтії.

Згідно Держстату, за останній рік українців стало менше на 300 тисяч осіб. Станом на 1 грудня 2020 року кількість населення в Україні становила 41 мільйон 630 тисяч осіб.

Нагадаємо, в кінці 2020 року ми повідомляли, що населення України скоротилося на 232 тисячі.

Вчені: Населення України зменшиться в 2,5 рази