newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Польщі знайшли персні дочки київського князя

У Польщі знайшли персні дочки київського князя

Фото: History Blog

Каблучки дочки київського князя на ім’я Марія

Виявлені персні і тисячі срібних монет могли бути приданим дружини воєводи Петра Власта Марії, вважають експерти.

У Польщі археологи виявили горщик з монетами XII століття і каблучками дочки київського князя, повідомляє The History Blog.

У горщику знайшли 6,5 тисячі монет, більшість з яких срібні динари.

“Разом з монетами знайшли і чотири золоті каблучки: дві обручки і два персні. На одній з обручок вдалося розібрати напис на кирилиці: “Господи, допоможи своїй невільниці Марії”, – йдеться в повідомленні.

Фахівці вважають, що йдеться про дружину воєводи Петра Власта. За однією з версій, вона була дочкою Святополка Ізяславича, великого князя Київського з 1093 до 1113 року. За іншою версією, Марія була дочкою князя Олега Святославича.

Учені також вважають, що вміст горщика є приданим Марії. У такому випадку заховати його могли в 1146 році, коли почалася міжусобиця між спадкоємцями Болеслава III. За наказом Владислава II Власта був схоплений, осліплений і позбавлений язика. Після цього воєвода залишив Польщу і втік до Київської Русі.

Раніше повідомлялося, що в сусідній Угорщині археологи виявили скарб, у якому були сім тисяч срібних і золотих монет, які попередньо датуються 1520 роком.