newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Шулявський міст у Києві: як змінювалася вартість ремонту (інфографіка)

Ремонт найбільш «втомленого» моста в Києві – Шулявського – триває. За останніми даними, його реконструкцію продовжили аж до кінця 2022 року, причина банальна – карантин. Разом з термінами ремонту змінюється і його вартість, і вона тільки зростає. Як це відбувалося, розібралося «Слово і діло».

Обвал, після якого мер Віталій Кличко назвав міст «втомленим», стався в лютому 2017 року. У червні 2018 року тендер на реконструкцію Шулявського шляхопроводу виграв Північно-український будівельний альянс. Первинна вартість реконструкції склала 598,5 млн грн.

Ремонт моста почали в березні 2019 року і до жовтня його вартість зросла удвічі – до 1 млрд 50 млн грн. «Вартість будівництва моста та ж, але ми не розраховували, що нам доведеться переносити колектор, теплову мережу, розташовані біля мосту», – пояснив Кличко. За його словами, проектна документація не передбачала роботи на прилеглих територіях.

У лютому минулого року ціна ремонту підскочила ще. Перший заступник Кличко Микола Поворозник повідомив тоді, що проект коригування кошторису переданий на експертизу: «Нова вартість буде більша 1,05 млрд грн, але поки невідома точна сума. Вийде проект експертизи – побачимо». На виході вийшла вартість 1 млрд 726 млн.


Інфографіка: Слово і діло

Тепер же ремонт продовжили до кінця 2022 року, а в столичному бюджеті передбачили ще грошей. Таким чином, очікується, що загальна вартість ремонту зросте до 1 млрд 998 млн грн. Планується, що на кінець 2021 року буде готово 30,8% робіт.