newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Африканська мутація COVID небезпечніша за британську – дослідження

Африканська мутація COVID небезпечніша за британську - дослідження

Фото: dreamstime.com

Вчені порівняли два штами коронавірусу

Антитіла з сироваток і від перехворілих людей набагато гірше справляються з південноафриканською версією патогена.

 

Південноафриканський штам коронавірусу має підвищену стійкість до гуморального імунітету, що робить його більш небезпечним для людини. Також він відрізняється більшою опірністю, ніж штам з Великої Британії. Про це повідомляється в препринті вчених з Інституту Пастера у Франції, опублікованому на bioRxiv.

 

Відзначається, що дослідники виділили штами B.1.1.7 (виник у Великобританії) і B.1.351 (ПАР) і визначили їх чутливість до специфічних до SARS-CoV-2 антитіл, наявних у сироватці крові і мазках з носа пацієнтів з COVID-19. Для порівняння з чутливістю оригінального штаму D614G вчені скористалися репортними клітинами, що синтезують зелений флуоресцентний білок. Після інкубування коронавірусом протягом ночі клітини, додані в сироватку, починають світитися.

 

Як показали результати, B.1.1.7 був нейтралізований в 79 з 83 сироваток видужалих пацієнтів, зібраних через дев’ять місяців після появи симптомів, що майже аналогічно для штаму D614G. Однак у 40 відсотках сироваток активність антитіл проти B.1.351 знизилася або повністю припинилася. Крім того, антитіла, отримані від вакцинованих людей, також виявилися менш ефективні проти африканського штаму.

 

Гуморальний імунітет спрямований проти патогенів у біологічних рідинах організму і здійснюється через вироблення антитіл B-лімфоцитами в плазмі крові.