newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Вчені стурбовані появою нових штамів COVID

Вчені стурбовані появою нових штамів COVID

Фото: pixabay.com

Експерти вказали на небезпеку нових штамів коронавірусу

Нові мутації коронавірусу занадто швидко з’являються по всьому світові, що ставить під сумнів ефективність затверджених вакцин.

 

Американські вчені описали процес виникнення мутацій SARS-CoV-2, а також висловили стурбованість із приводу ефективності зареєстрованих вакцин проти нових штамів коронавірусу. Стаття експертів Національного інституту США з вивчення алергічних та інфекційних захворювань на чолі з головним інфекціоністом країни Ентоні Фаучі була опублікована в журналі JAMA.

 

 

 

Відзначається, що за останні місяці з’явилося безліч варіантів коронавірусу і Всесвітня організація охорони здоров’я не встигла затвердити відповідну номенклатуру нових штамів.

 

Широко фігурують назви B.1.1.7 для так званого “британського” варіанта і B.1.351 для штаму, вперше ідентифікованого в Південній Африці. Обидві варіації вірусу швидше і легше передаються і поширюються.

 

Так, недавні висновки Консультаційної групи з питань нових і виникають респіраторних вірусів (NERVTAG) підтвердили, що виявлений у Великобританії штам коронавірусу більш небезпечний, ніж вихідна форма патогену. Він на 30-70% більш смертоносний.

 

На думку авторів статті, нові штами можуть нести кілька різних мутацій, з яких найбільш небезпечні – зміни в шиповому білку вірусу. Саме на цей білок націлені багато вакцин проти COVID-19, і його мутації можуть призвести до того, що вакцини будуть менш ефективними.

 

Також дослідники зазначають, що варіант B.1.351 може бути частково або повністю стійкий до певних моноклональних антитіл SARS-CoV-2, дозволених для терапії.

 

Експерти підкреслюють, що поки SARS-CoV-2 продовжує поширюватися, він може розвинутися в нові варіанти, і рано вважати, що існуючі вакцини забезпечать надійний захист. Вони попередили, що має бути довга боротьба з SARS-CoV-2, для успіху якої будуть потрібні тривалі і регулярні спостереження по всьому світові.