newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Вітренко пояснив, чому газ продають втридорога

Вітренко пояснив, чому газ продають втридорога

Фото: facebook.com/utg.ua

Не всі українці можуть купувати газ навіть по 2,6 гривні, каже Вітренко

Газ українського видобутку продають набагато вище за собівартість, щоб на податки з прибутку фінансувати бюджет, говорить Вітренко.

Газ українського видобутку, собівартість якого 2,6 гривні, продають в 2-3 рази дорожче через необхідність наповнювати бюджет прибутком Нафтогазу. Про це заявив в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не можуть платити навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось платити”, – зазначив Вітренко.

Також він говорить, що існують податки, а також оператор ГТС, який обслуговує труби високого тиску – це витрати, яких зазнають газопостачальні компанії.

“Тому, якщо буде працювати Нафтогаз тільки за собівартістю, Нафтогаз тоді не буде платити достатню кількість грошей до держбюджету через податки, через дивіденди, тобто частину прибутку, а Нафтогаз практично весь прибуток платить якраз в бюджет – здається 95% – тоді й не буде грошей в держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії. Крім того, ми розуміємо, що держбюджет – це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону”, – говорить Вітренко.

При цьому він спростував інформацію про те, що дешевий український газ йде на експорт за вищими ринковими цінами.

“Ми знаємо, і це теж невелика таємниця, що собівартість видобутку – до речі, вона зросла дуже сильно, і це теж питання до ефективності діяльності Нафтогазу, – приблизно 2,6 гривні. Тобто в 2-3 рази менше, ніж ціна, яку зараз платить населення. Потрібно ще врахувати тариф на передачу. Але в принципі в будь-якому випадку собівартість набагато менша, ніж ринкова ціна. Але цей газ не йде на жоден експорт. Тобто газ, видобутий в Україні, як я і сказав, йде на потреби населення”, – зазначив Вітренко.

За його словами, Укргазвидобування видобуває і відпускає приблизно стільки ж газу, скільки споживає населення як безпосередньо, так і через теплокомуненерго, централізоване опалення.

Зазначимо, на січень Нафтогаз підвищив вартість газу для виробників теплової енергії в на 20,1% (на 1228,35 грн) – до 7 331,45 грн/тис. куб. м (без урахування ПДВ і доставки).


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet