newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В Антарктиді сніг став рожевим

В Антарктиді сніг став рожевим

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

В Антарктиді “зацвів” сніг

Біля української антарктичної станції дослідники спостерігають незвичне явище – “цвітіння” снігу.

 

В Антарктиді в районі української станції Академік Вернадський спостерігається “цвітіння” снігу, він став рожевим і зеленим. Фотографії явища опублікував Національний антарктичний науковий центр.

 

 

 

“Таке забарвлення з’являється в результаті розвитку в снігу мікроскопічних водоростей. Вони розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом усієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими, спори починають проростати”, – йдеться в повідомленні.

 

Вчені пояснили, що зелений колір снігу додає пігмент хлорофіл, а червоний – каротиновий пласт, який містять клітини деяких видів мікроводоростей.

 

“Цвітіння” снігу сприяє зміні клімату. Через незвичайне забарвлення сніг менше відбиває сонячне світло і швидше тане. У результаті в снігу розвивається більше яскравих водоростей, від чого танення ще більше прискорюється.

 

 

Раніше повідомлялося, що сніг жовтого кольору, який випав у березні 2018 року на півдні Одеської області, викликаний переміщенням пилової хмари з районів Північної Африки.