newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В Україні планують створити житлово-комунальну інспекцію

В Україні планують краще контролювати якість надання комунальних послуг. Так, Мінрегіон пропонує створити державну житлово-комунальну інспекцію.

Про це заявив голова Міністерства розвитку громад та територій Олексій Чернишов в ході форуму «Україна 30».

За його словами у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти №4403 та 4404.

У чому сенс такої інспекції:

  • це буде арбітр у відносинах споживача з виконавцями послуг і позитивний ефект від її роботи отримає в першу чергу кінцевий споживач;
  • інспекція зможе перевіряти економічне обгрунтування тарифів комунальних послугів;
  • також стижитиме за якістю цих послуг.

Крім того, за зверненнями споживачів інспектори будуть проводити як планові, так і позапланові перевірки, на підставі яких виписуватимуть штрафи у разі порушень.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю України Андрій Нікончук висловив думку, що житлово-комунальна інспекція необхідна тільки для контролю комунальних підприємств-монополістів: водоканалів, теплоенерго, сміттярів, всіх суб’єктів надання комунальних послуг, від діяльності яких залежить безпека користувачів.
  • У січні зросли практично всі комунальні тарифи.
  • У 2020 році житлово-комунальна інспекція міста обстежила низку житлових будинків на основі скарг і зауважень мешканців Києва, що стосуються якості житлово-комунальних послуг. За результатами інспекцій виконавці усували недоліки або робили перерахунок, сума якого склала майже 30 млн грн.