newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Газзбути фактично тримають споживачів у заручниках — Коболєв

Найкращим арбітром у відносинах між споживачами і постачальниками газу може бути тільки прозорий ефективний ринок.

Про це на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка» сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Будь-який споживач хоче отримати менший тариф. Це об’єктивна реальність. Кожен постачальник хоче максимізувати свій прибуток. Це класична поведінка суб’єктів економіки. Найкращий арбітр в цих відносинах — ефективний ринок. Створення ефективного ринку, сподіваюся, в майбутньому усуне дискусію, а якою має бути ціна газу. Вона повинна регулюватися ефективним ринком. Для цього нам потрібні конкуренція і прозорі відносини», — підкреслив Коболєв.

Також, за словами Коболєва, на газовому ринку повинен бути присутнім «повний набір класичних продуктів». Зокрема, має бути введено такий інструмент, як річна ціна на газ.

Коболєв також зазначив, що критично важливим завданням є створення єдиної національної бази всіх споживачів енергоресурсів, з одного боку, і доступ кожного споживача до легкої процедури вибору і зміни постачальника — з іншого.

«Газзбутові компанії фактично тримають споживачів — громадян України — в заручниках, не розкриваючи державі дані про те, хто є їх споживачами <…> Ця база в таких ситуаціях, як та, що сталася зараз на ринку, дозволить державі більш ефективно втручатися. Якщо є вразливий споживач, замість того, щоб регулювати ціну для всіх, — дати адресну дотацію. Якщо ця база буде створена, та ситуація, яка мала місце в січні цього року, не повториться», — вважає глава НАК.