newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Генпрокуратура підозрює колишнього топ-менеджера «Нафтогазу» в 150-мільйонних збитках державі

Прокурори офісу Генерального прокурора з’ясовують деталі операцій з купівлі-продажу газу між Державним НАК «Нафтогаз України» і компанією «ЕРУ Трейдинг».

Про це йдеться в листі офісу Генерального прокурора на адресу Міністерства енергетики, який є в розпорядженні Економічної правди.

Слідчі вважають, що в період листопада 2018 — січня 2019 років посадові особи «Нафтогазу», діючи за попередньою змовою, розробили «злочинну схему заволодіння майном» «Нафтогазу» шляхом реалізації газу підконтрольним суб’єктам господарювання за заниженими цінами.

«Надалі виручений газ продавався за ринковими цінами, в результаті чого були отримані надприбутки, заподіявши НАК „Нафтогаз України“ тяжкі наслідки», — йдеться в листі.

За версією офісу ГПУ, метою цієї операції було незаконне збагачення.

Прокурори нагадують, що у зв’язку зі зміною схеми продажу газу з 1 жовтня 2018 року постачання і продаж газу промисловим і комерційним підприємствам почало реалізовуватися через новостворену дочірню «Г К Нафтогаз Трейдинг».

«Однією з таких приватних компаній стало ТОВ «ЕРУ Трейдинг», кінцевим бенефіціарним власником якої до 9 лютого 2019 року був Фаворов Андрій Михайлович, який фактично з 26 листопада 2018 року працював у НАК «Нафтогаз України» на посаді директора дивізіону «Інтегрований газовий бізнес», мав статус члена правління, тимчасово здійснював повноваження голови правління «Укргазвидобування», — йдеться в листі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Фаворов за попередньою змовою з керівництвом «Нафтогазу» протягом листопада 2018 — січня 2019 років організував продаж 147 млн куб.м. природного газу за ланцюгом постачання від «Нафтогазу» до «газопостачальної компанії «Нафтогаз Трейдинг» і до «ЕРУ Трейдинг» за заниженою ціною близько 8,4 тис грн. за 1 тис. куб.

«Зазначений обсяг природного газу протягом листопада 2018 — січня 2019 років „ЕРУ Трейдинг“ реалізувала „Укртрансгазу“ за ринковою ціною близько 9,5 тис. грн за 1 тис. куб. м», — зазначають слідчі.

Передбачувана сума збитку становить 153,2 млн грн.