newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Зеленський розповів про контракти на $3 млрд з ОАЕ

Зеленський розповів про контракти на $3 млрд з ОАЕ

Фото: president.gov.ua

Зеленський в ОАЕ

Глава держави заявив, що його відвідування Об’єднаних Арабських Еміратів принесло Україні мільярдні меморандуми і контракти.

 

Президент Володимир Зеленський заявив, що під час візиту в Об’єднані Арабські Емірати українська делегація підписала низку меморандумів і контрактів на загальну суму від 3 млрд дол. США. Про це в понеділок, 15 лютого, повідомляє Укрінформ.

 

За його словами, Україна з нетерпінням чекає приходу еміратських інвесторів.

 

“Закінчую офіційний візит в Об’єднаних Арабських Еміратах. Повертаємося до Києва з конкретними і важливими домовленостями, які були досягнуті під час зустрічей із представниками еміратської держави і бізнесу”, – зазначив глава держави.

 

Президент, зокрема, повідомив, що закликав ОАЕ інвестувати в українську економіку.

 

 

 

За його словами, серед іншого йдеться про забезпечення продовольчої безпеки ОАЕ України, “адже наші чорноземи відомі у всьому світі своїми врожаями”, а також про меморандум з державним інвестиційним фондом Mubadala уряду Абу-Дабі, який має “відкрити шлях для масштабних інвестицій у нашу економіку із Західної Азії”.

 

У свою чергу заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в коментарі журналістам назвав поїздку в ОАЕ одним із проривних і одним з найуспішніших зарубіжних візитів Зеленського.

 

Заступник глави ОП уточнив, зокрема, що еміратська державна інвестиційна компанія Mubadala підписала три меморандуми про взаєморозуміння з українськими урядовими структурами з метою вивчення взаємовигідних інвестиційних можливостей.

 

Також, за його словами, були підписані меморандуми з вивчення потенційних інвестицій у сектор “зеленої” енергетики України.

 

Крім того, він поінформував, що державна компанія з ОАЕ Mubadala також підписала низку меморандумів з українськими приватними компаніями, а саме – з EastOne, Interpipe; Ufuture, Unit.City; Dragon Capital, Fortior, UMG, TAS Group, BGV, Horizon, OdessaGaz, Epicenter, Oshadbank, Mais і Metinvest.

 

У той же час Жовква зазначив, що державний концерн Укроборонпром уклав угоди з Tawazun Economic Council і EDGE Group про розширення військово-технічного співробітництва на загальну суму більше 1 млрд доларів, а під час зустрічі з головним виконавчим директором DP World президент запросив компанію розширити свою присутність в Україні через концесію портів і будівництво готелю.

 

“Команда президента Зеленського отримала в ОАЕ безпрецедентний рівень зустрічей і визнання. Цей візит – це дійсно перемога команди Володимира Зеленського і перемога України, яка отримала ще одного надійного партнера – ОАЕ, відносини з якими розвиваються на принципах довіри і взаємоповаги”, – підкреслив Жовква.

 

Він розповів, що під час візиту Зеленський провів переговори з наслідним принцом Абу-Дабі, заступником Верховного головнокомандувача Збройними силами ОАЕ шейхом Мухаммедом бін Заїдом аль Нагаяном, а також з віце-президентом, прем’єр-міністром, міністром оборони, правителем емірату Дубай шейхом Мухаммедом бін Рашидом аль Мактумом.

 

Раніше повідомлялося, що Україна й ОАЕ підписали документи в галузі оборони, у рамках яких, зокрема, обговорювалася можливість побудови спільних заводів за межами України.

 

Крім того підписано меморандум в аграрній сфері, який передбачає створення агрохаба і трейдингової компанії з метою забезпечення продовольчої безпеки.