newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

НБУ оновив правила розрахунку вартості споживчих кредитів

Національний банк затвердив оновлені правила розрахунку небанківськими установами ключових показників вартості споживчого кредиту.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Що змінилось:

  • реальна річна процентна ставка та загальна вартість споживчого кредиту повинні включати усі витрати споживача, які пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту.

Для чого це необхідно:

  • у такий спосіб споживач ще до підписання договору отримає повну, точну та достовірну інформацію про реальну річну процентну ставку та загальну вартість кредиту;
  • це дозволить споживачу з легкістю порівнювати пропозиції банків та небанківських фінустанов та ухвалювати обґрунтовані рішення про користування споживчим кредитом.

Небанківські фінустанови та банки будуть керуватися єдиними підходами до розрахунку цих показників, а також відображення їх в рекламі, на офіційних вебсайтах кредитодавців, в місцях надання послуг споживачам та в паспорті споживчого кредиту.

Крім цього, споживач отримає детальну інформацію про вартість споживчого кредиту в розрізі дат та сум платежів в стандартизованій формі графіку платежів – обов’язковому додатку до паспорту споживчого кредиту та договору.

Небанківські фінансові установи мають до 13 травня 2021 року привести свою діяльність у відповідність до вимог цієї постанови.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк визначив порядок нагляду за додержанням банками законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.
  • НБУ затвердив порядок застосування заходів впливу до небанківських фінансових установ за порушення законів та нормативно-правових актів, зокрема й про захист прав споживачів фінансових послуг.

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.