newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

ЄІБ виділить 50 млн євро на закупівлю вакцин для населення України

Україна отримає 50 млн євро від Європейського інвестиційного банку на закупівлю вакцин для населення та сучасного холодильного обладнання для мережі центрів вакцинації.

Відповідні домовленості підписали прем’єр-міністр Денис Шмигаль та президент ЄІБ Вернер Хойєрз у штаб-квартирі банку в Люксембурзі, повідомляє урядовий портал.

ЄІБ виділить кошти з уже наявного проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

«Це розширить наші можливості в закупівлі вакцин для населення України та сучасного холодильного обладнання для мережі центрів вакцинації», — зауважив Шмигаль.

ЄІБ також виділяє Україні 270 млн євро на модернізацію міжнародного аеропорту «Бориспіль». Кошти будуть спрямовані на покращення енергоефективності, авіаційної безпеки та операційної стійкості летовища. Співпраця з ЄІБ дозволить збільшити пасажиропотік до 56 мільйонів у 2040 році.

«Сподіваємося, що вже найближчим часом ЄІБ зможе представити новий семирічний мандат зовнішнього фінансування. Ми зацікавлені в розширенні подальшої співпраці, зокрема у сфері фінансування транспорту, енергетичного сектору та міської інфраструктури», — додав прем’єр.

У свою чергу Вернер Хойєр підкреслив, що у 2020 році ЄІБ зробив рекордні інвестиції в Україну на понад 1 млрд євро.

«Ми розпочали 2021 рік із дуже своєчасних ініціатив на шляху до відновлення після COVID-19. Як банк ЄС ми готові допомогти послабити вплив пандемії, захищаючи населення України, підвищуючи стійкість та підтримуючи такі ініціативи, як підписані сьогодні угоди. Це все заради підтримки зростання та відновлення», — зазначив президент ЄІБ.

У грудні Кабмін дозволив залучити 640 млн євро від ЄІБ, зокрема 340 млн євро – на підвищення стійкості інфраструктури, 200 млн євро – на оновлення громадського електротранспорту та 100 млн євро – на покращення сполучення з Луганською областю.

У жовтні Кабмін та ЄІБ підписали угоду на 300 млн євро щодо фінансування термомодернізації в Україні.

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Україні 450 млн євро.