newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Білл Гейтс назвав головну проблему людства

Мільярдер і філантроп вказав на важливість кліматичної нейтральності та закликав розвивати атомну енергетику.

Один із засновників компанії Microsoft Білл Гейтс заявив, що головним завданням людства є досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, і поклав головну роль у збереженні клімату на атомну енергетику. Про це підприємець розповів 16 лютого в інтерв’ю Національній громадській мовній корпорації Австралії.

“Це найважча проблема (кліматична нейтральність до 2050 року – ред.), яка коли-небудь стояла перед людством, тому що фізично економіка світу – цемент, сталь, транспорт, сільське господарство – всім цим секторам слід змінюватися”, – зазначив Гейтс.

Звести нанівець негативний вплив на клімат можна, скоротивши обсяг парникових газів в атмосфері. Основні викиди пов’язані з енергетикою, заснованою на спалюванні вугілля, нафти і газу.

За словами найбагатшої людини в світі, сонячна і вітрова енергетика поки що не здатні повністю забезпечити людство необхідною енергією. Цю функцію, а також збереження клімату зможе взяти на себе тільки атомна енергетика.

“Поділ ядра і термоядерний синтез – це дійсно єдині речі, які можуть працювати в таких масштабах”, – вказав Гейтс.

Він також додав, що атомна енергетика повинна бути ще дешевшою і безпечнішою, щоб переконати людей в ухваленні цієї технології.


За даними вчених, щоб забезпечити кліматичну стабільність за рахунок скорочення викидів парникових газів, необхідно, зокрема, збільшити сукупний обсяг атомної генерації в світі до 930 гігават до 2050 року (зараз цей показник становить 393 гігават).

Потужність одного великого енергоблоку АЕС зараз складає близько одного гігавата. За інформацією МАГАТЕ, зараз в світі експлуатується 443 енергетичних ядерних реактори і ще 50 будуються.

Раніше повідомлялося, що в найближчі п’ять років Гейтс інвестує два мільярди доларів у проекти з боротьби зі зміною клімату.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet