newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Вітренко просить звільнити Коболєва і Наглядову раду “Нафтогазу”

Вітренко просить звільнити Коболєва і Наглядову раду Нафтогазу

Фото: Главком

Вітренко пропонує Шмигалю невідкладно звільнити Коболєва і Наглядову раду Нафтогазу

Вітренко пропонує провести аудит ефективності діяльності АТ “НАК “Нафтогаз України” і всіх підприємств, що входять до Групи Нафтогаз.

 

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував прем’єр-міністру Денису Шмигалю невідкладно винести на розгляд Кабміну питання про звільнення голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, а також розірвання контрактів з членами наглядової ради компанії. Про це в понеділок, 15 лютого, повідомляє LB.ua.

В.о. міністра наводить ряд причин, які, на його думку, є підставами для звільнення Коболєва і Наглядової ради. Зокрема, нібито “Нафтогаз” не виконав показник видобутку газу в 2020 році, який був затверджений Концепцією розвитку газодобувної галузі України і передбачав нарощування до кінця 2020 року видобутку вітчизняного природного газу в 27,6 млрд м3.

 

В.о. міністра також пише, що компанія планує скорочувати показники видобутку газу наступні п’ять років. Нібито прогнозовані обсяги видобутку природного газу в 2025 році складуть від 9,9 млрд м3 до 12,5 млрд м3 за різними сценаріями.

 

Крім того, в листі йдеться про порушення, які Держаудитслужба виявила в діяльності “Нафтогазу” в 2018-2019 роках.

 

“Останні призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 75,5 млрд грн.”, – пише Вітренко.

 

Також він згадав, що Офіс платників податків виявив порушення в “Укртрансгаз”, які призвели до заниження сплачених АТ “НАК “Нафтогаз України” дивідендів на суму 35,2 млрд гривень.

 

“З огляду на наведені вище факти, а також беручи до уваги інформацію, наведену в додатках до цього листа, Міненерго пропонує невідкладно розглянути питання зміни керівництва АТ “НАК “Нафтогаз України”, припинення контрактів з членами Наглядової ради та проведення конкурсів на заміщення відповідних посад “, – йдеться в листі.