newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В Україні тарифи на газ злетіли на 22%, але європейці платять втричі більше, – Вітренко

В. о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що в Україні тарифи на газ злетіли на 22%, але європейці платять втричі більше.

«На європейському ринку ціни на газ за рік зросли на 73%, а в Україні на 22%. Якщо ми порівняємо, як зросли ціни, то ми побачимо, що в Україні ціни зросли втричі менше», — повідомив Вітренко у вівторок, 16 лютого, під час виступу на форумі «Україна 30. Платіжка».

За його словами, якщо порівнювати співвідношення зарплат і тарифів, то в Україні і тарифи, і зарплати приблизно в чотири рази нижчі, ніж в ЄС.

В. о. міністра енергетики нагадав, що в квітні 2014 року «Газпром» різко підняв для України ціну, коли країна імпортувала 2/3 газу.

«Але ми змогли відстояти свою енергонезалежність. Ми знаємо, що ціна важлива для України, і на цьому багато спекуляцій. Якщо подивимося на ціну, то завдяки тому, що відстоювали енергонезалежність, у нас вийшло знизити фактичну ціну в чотири рази в порівнянні з тим, що пропонував „Газпром“», — резюмував Вітренко.

Українці в січні отримали оновлені платіжки за комуналку: ціна на природний газ для населення була збільшена на 14%.

По країні прокотилася хвиля протестів проти підвищення тарифів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про два підходи, напрацьовані в уряді для «значного зниження» тарифів на газ.

Президент Володимир Зеленський закликав уряд знизити комуналку, а 13 січня разом з в.о. міністра енергетики і прем’єром визначив нову ціну — 6,99 грн за кубометр.

Нова ціна на газ на 30% нижча, ніж чинні тарифи. Однак таке нововведення триватиме тільки до кінця опалювального сезону, далі ціни будуть ринковими.