newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Депутати пропонують не оподатковувати виграші в лотерею менші за 50 тисяч гривень

Нардепи пропонують встановити суму, до якої виграші в азартних іграх не оподатковуватимуться.

Про це свідчить законопроєкт № 5042, зареєстрований на сайті Верховної Ради.

У пояснювальній записці зазначено, що експертами ринку азартних ігор та лотерей неодноразово зазначалось, що оподаткування виграшів негативно впливає на розвиток легального бізнесу, оскільки гравець зацікавлений в отриманні повного виграшу та більш готовий звертатись до нелегальних закладів, ніж сплачувати з будь-якого виграшу 19,5% податку на доходи та військового збору. Особливо враховуючи що витрати, які несуть гравці, зазвичай перевищують доходи, що ними отримуються.

Згідно із законопроєктом, дохід у вигляді призів або виграшів, отриманих за перемогу в аматорських спортивних змаганнях, в тому числі в більярдному спорті, виграшів (призів) в інших розіграшах підлягають оподаткуванню податковим агентом під час їх нарахування.

Що пропонують:

  • звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором виграшів в азартні ігри, розмір яких не перевищує 50 тис. грн.

Якщо ж сума виграшу перевищує 50 тисяч гривень, податковий агент оподатковує всю його суму.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет Міністрів створить державний фонд підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки, який поповнюватиметься коштами від плати за ліцензії на гральний бізнес.
  • Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей 5 лютого видала перший дозвіл на організацію та проведення азартних ігор у залах ігрових автоматів в київському готелі.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫