newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Зростання тарифів викликала інфляція – НКРЕКП

Зростання тарифів викликала інфляція - НКРЕКП

Фото: kmu.gov.ua

Валерий Тарасюк

За високої інфляції в країні подорожчало паливо і впали обсяги споживання газу, тепла і води.

 

Тарифи зросли через значну інфляцію і падіння обсягів споживання. Про це заявив глава Національної комісії з регулювання енергетики та ЖКГ (НКРЕКП) Валерій Тарасюк в інтерв’ю Ліга. Бізнес.

 

“Я зараз скажу щось непопулярне, але зростання тарифів – це, як правило, закономірна реальність: якщо в країні значна інфляція, підвищуються зарплати, дорожчає пальне і падають обсяги споживання газу, тепла та води”, – сказав Тарасюк.

 

Він додав, що оскільки в Україні були низькі тарифи, то через це спостерігалося роздуте споживання комунальних послуг. А обсяги почали знижуватися після збільшення тарифів.

 

“Люди почали економити, що правильно. Десять років тому у нас був один з найвищих в Європі показників споживання тепла на душу населення”, – сказав глава НКРЕП.

 

За його словами, через занижену ціни на електроенергію почалися проблеми у підприємств теплокомуненерго.

 

“У деяких містах через занижену ціну на електроенергію, але високу вартість газу, обсяги споживання тепла, гарячої води і “блакитного палива” впали до 50%. Люди цілими будинками переходили на електроопалення, почали відключати централізоване гаряче водопостачання і переходити на бойлери… А систему ж потрібно постійно підтримувати, утримувати персонал, закуповувати енергоносії. Де брати на це гроші? Тариф – це єдине джерело доходу для таких компаній”, – заявив Тарасюк.