newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

НБУ став учасником глобальної фінтех-мережі

Національний банк України (НБУ) приєднався до Глобальної мережі фінансових інновацій (Global financial innovation network, GFIN).

Як повідомляє прес-служба регулятора, це дозволить українському Нацбанку підвищити рівень проникнення інновацій в фінансовий сектор і сприяти реалізації завдань Стратегії розвитку фінтеху в Україні до 2025 року.

Членство в мережі надасть Національному банку такі переваги:

— залученість до обміну досвідом, інформацією та аналітичними звітами між регуляторами різних країн світу;

— експертну допомогу в побудові регуляторної «пісочниці» відповідно до найкращих світових практик;

— вивчення інноваційних рішень для повноцінного розуміння ймовірних ризиків, сучасних підходів і методології регулювання фінтех-ринку.

«Національний банк активно працює над створенням в Україні повноцінної фінтех-екосистеми з інноваційними фінансовими сервісами і доступними цифровими послугами. Її створення передбачає сталий розвиток інновацій, посилення конкуренції на фінансовому ринку, перехід до Cashless economy, а також підвищення фінансової грамотності споживачів і бізнесу», — заявив директор Департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен Макарчук.

Основною місією Всесвітньої мережі фінансових інновацій є:

— сприяння співробітництву та обміну досвідом з питань інновацій між фінансовими регуляторами;

— поліпшення співробітництва в сфері фінтех між регуляторами і бізнесом.

Наразі НБУ перебуває на початку свого шляху приєднання до міжнародної фінтех-спільноти і взаємодії з іншими регуляторами цього інноваційного ринку.

«Цей міжнародний інформаційний хаб регуляторів і центробанків займається розвитком Finteh, RegTech, SupTech і іншими інноваціями, що підвищують захищеність, безпеку і доступність фінансових послуг, а також рівень комунікацій між регуляторами і гравцями цього ринку», — пояснив начальник Управління європейської інтеграції та міжнародних програм НБУ Володимир Кучин.