newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Трампа звинувачують у порушенні Акта Ку-клукс-клану

Трампа звинувачують у порушенні Акта Ку-клукс-клану

Дональду Трампу висунули нове звинувачення

Колишнього президента і його адвоката звинуватили в порушенні закону 19 століття, який забороняє заважати Конгресу виконувати свої обов’язки.

 

Екс-президента США Дональда Трампа через спроби штурму Капітолію його прихильниками звинувачують у порушенні “Акта Ку-клукс-клану” 1871 року, який забороняє заважати Конгресу виконувати свої обов’язки. Про це у вівторок, 16 лютого, повідомляє телеканал ABC з посиланням на позов, поданий до окружного суду Вашингтона.

 

“Обвинувачені мали намір перешкодити і, в кінцевому підсумку, затримали членів Конгресу, які виконували свій обов’язок, визначений Конституцією США – затвердити результати Колегії вибірників, щоб обрати наступного президента і віце-президента США”, – йдеться в позові.

 

Позов подав демократ від штату Міссісіпі Бенні Гордон Томпсон, який очолює Комітет з внутрішньої безпеки палати представників.

 

Крім Трампа, серед обвинувачених опинився його адвокат Руді Джуліані та ультраправа організація Горді хлопці. Згідно з позовом, вони “грали керівну роль” під час заворушень у Капітолії 6 січня, а також “надали допомогу військового типу, достатню, щоб побороти будь-який опір з боку поліції Капітолію”.

 

Нагадаємо, 6 січня прихильники Трампа намагалися штурмувати будівлю Конгресу США, в результаті, їм вдалося потрапити всередину. Законодавців евакуювали в безпечні місця. Пізніше силовики за допомогою сльозогінного газу зачистили будівлю Конгресу. Пізніше Трампу був оголошений другий імпічмент, проте Сенат США виправдав колишнього президента.