newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Акрополь у снігу. Найпотужніший снігопад у Греції

Акрополь у снігу. Найпотужніший снігопад у Греції

Фото: BBC

Афінський Акрополь у снігу

У Греції встановилася вкрай незвичайна для цієї країни холодна погода – під впливом циклону Медея випала велика кількість снігу.

 

Південну Європу засипає снігом, особливо страждає Греція. У деяких містах країни температура повітря опускалася до 20 градусів морозу.

 

Снігопад призвів до перебоїв у роботі транспорту по всій країні, через нього довелося частково перервати вакцинацію населення проти коронавірусу.

 

Різке падіння температури призвело до смерті, щонайменше, трьох осіб, у грецькі табори для біженців відправлені обігрівачі, спальні мішки і ковдри.

 

Зате фотографи радіють, коли ще можна буде зняти античний Акрополь у снігу.

 

Корреспондент.net зібрав інформацію про те, як Греція бореться з негодою.

 

Афіни зупинилися

 

У столиці Греції виявилися перекриті дороги, порушено роботу громадського транспорту. Частково перестали курсувати пороми, що перевозять людей на грецькі острови.

 

“Це дуже сильний снігопад, такого ми не спостерігали вже багато років”, – зазначає науковий директор Національної обсерваторії Афін Костас Лагоувардос.

 

Центральні вулиці Афін більш-менш встигали чистити від снігу, проте вузькі проїзди і вулиці, в основному, стали непроїжджими.

 

EPA

 

Через велику кількість снігу призупинили роботу навіть кілька ліній метро, ​​де значні ділянки розташовані на вулиці. Також не працювала велика частина трамвайних і тролейбусних маршрутів – рейки нерідко були перегороджені поваленими деревами або великими гілками, а дроти обірвані.

 

AFP

Негода в Афінах

 

 

Без електроенергії

 

Без електроенергії опинилися тисячі будинків у десятках муніципалітетів.

 

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс закликав місцевих жителів не залишати свої будинки. “Найбільше побоювань викликає мережа енергопостачання, – сказав він під час екстреного засідання уряду. – Щоб вирішити цю проблему, нам знадобиться терпіння, відбувається щось дійсно виняткове”.

 

У поліцію надійшло майже 250 дзвінків від людей, які опинилися заблокованими у своїх будинках і машинах.

 

У муніципалітеті Діоніссос на півночі Аттики оголосили надзвичайну ситуацію. У район направили 10 груп служби надзвичайних ситуацій і військових.

 

 

Є плюси

 

ЗМІ публікують мальовничі фото засніжених Афін і сніговиків, зліплених місцевими жителями.

 

AFP

 

EPA

 

Посол Норвегії в Греції опублікував відео свого пересування по місту досить незвичайним способом.