newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Вчені розкрили таємницю загибелі єгипетського фараона

Вчені розкрили таємницю загибелі єгипетського фараона

Фото: twitter.com/Saharsaleem1

Лікар Сахар Салім проводить Комп’ютерну томографію мумії

Нове дослідження мумії Секененра Таа II пролило світло на причини його смерті, яка стала поворотним моментом в історії Єгипту.

 

Єгипетські вчені провели комп’ютерно-томографічні дослідження мумії фараона Секененра Таа II і запропонували нову версію подій, що відбувалися безпосередньо до і після його смерті.

 

Висновки експертів були опубліковані в журналі Frontiers in Medicine.

 

 

Фараон Секененра Таа II правив Верхнім Єгиптом в 1569 – 1554 роках до нашої ери. Його мумія була виявлена ​​в 1880-х роках. Перше дослідження, проведене в 1886 році, виявило кілька серйозних травм голови, які привели до його смерті.

 

Справжня причина загибелі Секененра становить певний історичний інтерес, так як вона непрямим чином привела до об’єднання Єгипту.

 

Думки вчених щодо обставин смерті фараона розділилися. Одні вважали, що він загинув на полі бою під час битви з гігсотами, інші припускали, що він був схоплений у бою і страчений, треті – що його вбили уві сні в результаті палацового перевороту.

 

Дослідники з Каїрського університету використовували сучасні медичні технології, щоб з’ясувати деталі загибелі правителя, не пошкоджуючи при цьому саму мумію.

 

КТ-сканування і подальша комп’ютерна обробка рентгенівських знімків виявили, що руки фараона в момент смерті були зв’язані за спиною, а смертельні удари наносилися п’ятьма різними видами зброї.

 

 

“Смерть Секененра була, швидше за все, церемоніальною стратою. При звичайній страти пов’язаного укладеного навряд чи кат буде наносити п’ять ударів під різним кутом і різною зброєю. Це говорить про те, що Секененра, дійсно, перебував на передовій зі своїми солдатами, ризикуючи життям, щоб звільнити Єгипет”, – підкреслила провідний автор дослідження доктор Цукор Салім.

 

Фахівці також встановили, що фараону на момент загибелі було близько 40 років.

 

Крім того, вдалося виявити, що бальзамівники майстерно приховали рани на голові правителя під шаром бальзамуючого матеріалу, аналогічного наповнювачів, які використовуються в сучасній пластичній хірургії. На думку авторів, це означає, що муміфікація відбувалася в реальній лабораторії, а не в погано обладнаному місці, як припускали раніше.

 

Відкриття проливає світло на поворотний момент в історії Єгипту: смерть Секененра спонукала його наступників продовжити боротьбу за об’єднання Єгипту і поклала початок Нового царства.