newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У ПриватБанку відсутнє право оскаржити рішення суду в справі Суркісів, – рада ВР

Більшість членів Науково-консультативної ради Верховної Ради дійшли висновку про відсутність у ПриватБанку та Кабінету Міністрів права касаційного оскарження рішення про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов’язання ПриватБанку обслуговувати розміщені до націоналізації банку на рахунках його кіпрської філії депозити компаній братів Суркісів, які оцінюють зобов’язання за ними в $ 347,4 млн.

Про це стверджує джерело «Інтерфакс-Україна», знайоме з ходом справи.

Відповідний запит про надання правових висновків до науково-консультативної ради направив Верховний Суд 17 грудня 2020 року, уточнив він агентству.

За його словами, такої думки дотримується сім з восьми членів ради у зв’язку з тим, що на момент ухвалення судом рішення в 2017 році діяв Цивільний процесуальний кодекс 2004 року, який не передбачав можливості для оскарження такого рішення.

Зокрема, таких висновків дійшли член-кореспондент Національної академії правових наук України Костянтин Гусаров, доктор юридичних наук Ірина Коваль, доцент кафедри цивільного кодексу Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Денис Сибілєв, президент Національної академії правових наук Олександр Петришин і професор кафедри цивільного права Національного університету «Одеська Юракадемія» Неллі Голубєва, стверджує джерело.

Співрозмовник агентства також додав, що відповідне рішення підтримав також доцент кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, батько екскерівника Офісу президента Андрія Богдана, Йосиф Богдан та академік Національної академії правових наук В’ячеслав Комаров.

У свою чергу, зазначило джерело, член ради, кандидат юридичних наук Вадим Беляневич підтвердив право банку на оскарження в касаційному порядку рішень судів першої та апеляційної інстанції, обґрунтовуючи це тим, що норми перехідних положень процесуального закону є темпоральними, не мають самостійного значення і застосовуються тільки в сукупності з іншими нормами.