newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Україна серед пріоритетних тем в діалозі США-РФ

Україна серед пріоритетних тем в діалозі США-РФ

Фото: usembassy.gov

Прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс

У Держдепі назвали кілька пріоритетних тем в “стратегічному діалозі” з Москвою: Україна, гуманітарний доступ в Сирію, наповнення посольств і контроль над ядерними озброєннями.

 

Стратегічний діалог між США і Росією, що почався за результатами зустрічі президентів двох країн, буде охоплювати питання України. Про це під час брифінгу в понеділок, 21 червня, заявив прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс.

 

За його словами, до переліку питань також увійдуть теми щодо Сирії і повернення дипломатів.

 

Він зазначив, що зараз сторони перебувають в процесі планування першої зустрічі.

 

“Існує цілий перелік питань, які були порушені під час цього саміту і залишатимуться темами для обговорень між Сполученими Штатами і Російською Федерацією. Низка пріоритетних питань – таких, як Україна, забезпечення гуманітарного доступу в Сирію або наповнення штату наших посольств – ці питання продовжать бути темами дискусій на робочому рівні”, – заявив Прайс.

 

При цьому Прайс зазначив, що делегація США “на чолі з високопоставленим представником Держдепартаменту” планує обговорити насамперед кроки з контролю над ядерними озброєннями. За його словами, одним з головних питань такої взаємодії на нинішньому етапі є звуження ризиків виникнення ядерної війни.

 

Прайс зазначив, що за результатами зустрічі президентів Байдена і Путіна в Женеві минулого тижня навряд чи можна говорити про позитивний вердикт щодо основних питань. Тому для досягнення результату знадобиться час, зазначив він.

 

Нагадаємо, в ході переговорів з президентом РФ Володимиром Путіних Джо Байден заявив про непохитність захисту територіальної цілісності України і врегулювання конфлікту на Донбасі на основі Мінських угод.