newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Українці скоротили суми вкладів у банках

Станом на 1 червня 2021 року загальна сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб-підприємців) у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів склала 616,7 млрд грн. Це на 4,95 млрд грн менше показника на 1 травня.

Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

До речі, більше новин про кредити та депозити є нашому в телеграм-каналі Finance_ukr. Не забудьте підписатися!

Із загальної суми вкладів фізичних осіб на початок червня 2021 року:

  • вклади у національній валюті – 372,1 млрд грн;
  • вклади в іноземній валюті – 244,6 млрд грн.

Нагадаємо, при здійсненні виплат за вкладами в іноземній валюті вони перераховуються в гривню за офіційним курсом, встановленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.

Вклади 98,0% вкладників у банках-учасниках Фонду не перевищують 200 тис. грн, а тому повністю підпадають під гарантії Фонду. Загальна сума цих вкладів складає 236,2 млрд грн.

Частка ФОП у структурі вкладників становить 3,3%, а сума їх вкладів на 1 червня 2021 року склала 52,6 млрд грн (8,5% від загальної суми вкладів). Нагадаємо, з 1 січня 2017 року під гарантії ФГВФО підпадають вклади фізичних осіб-підприємців.

Довідка Finance.ua:

  • Відкриваючи в банку депозитний або поточний рахунок, вкладник набуває не тільки права, а й певні зобов’язання.
  • Відкриваючи рахунок і довіряючи свої гроші банку, переконайтесь, що у разі його банкрутства вони повернуться за рахунок Фонду гарантування вкладів.

На депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.