newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Байден обговорить з Макроном кризу через підводні човни

Байден обговорить з Макроном кризу через підводні човни

Фото: Getty

Байден і Макрон

Франція відкликала для консультацій своїх послів зі Сполучених Штатів і Австралії.

Президент Франції Еммануель Макрон проведе переговори з американським колегою Джо Байденом у зв’язку з дипломатичним кризою, викликаною розірванням договору Австралії з французькою компанією на виробництво підводних човнів. Про це заявив офіційний представник уряду Франції Габріель Аттал 19 вересня.

“Президент Байден попросив переговорити з президентом Республіки. Телефонна розмова відбудеться в найближчі дні між президентом Макроном і президентом Байденом”, – заявив Аттал в ефірі BFM TV.

Альянс AUKUS був утворений 15 вересня. В його рамках Австралія буде оснащена атомними підводними човнами. Через ці угоди Австралія розірвала контракт з французькою компанією на підводні човни вартістю 66 мільярдів доларів, чим розсердила Париж.

Франція відкликала для консультацій своїх послів з Вашингтона і Канберри. Париж не став відкликати посла з Лондона, оскільки, як вважає Франція, Британія веде “політику постійного опортунізму”.

В Австралії заявили, що говорили владі Франції про свою стурбованість щодо контракту на поставку підводних човнів до підписання аналогічного контракту з США і Британією.