newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Міжбанк: ринок буде залежати від того, як поводитиметься Нацбанк

Четвер після рішення Нацбанку про збереження облікової ставки на рівні 8,5% річних (при тому, що весь ринок очікував її підвищення як мінімум до 9% річних) пройшов вкрай невдало для нацвалюти. Після оголошення рішення НБУ котирування долара почали стрімко зростати, і в підсумку за 21 жовтня долар подорожчав відразу до 26,345/26,365 гривень. Таким чином, перша реакція ринку на рішення регулятора виявилася дуже нервовою і негативною.

Тому від того, як пройдуть сьогоднішні п’ятничні торги (з продовженням зростання котирувань або все ж таки з поступовим їх зниженням) багато в чому залежить тренд на міжбанку вже до кінця місяця. Тим більше, що завтра в Україні банки працюють, і на явно досить малооб’ємному ринку можливі будь-які сюрпризи.

Поки що, за нашою інформацією, великі клієнти так і не склали для себе «загальний пазл і розуміння» в частині подальшої поведінки курсу. І тому сьогодні ринок буде в такому собі сумбурі і багато залежатиме від того, як поводитиметься Нацбанк у цій ситуації. В першу чергу, в частині проведення інтервенцій і головне — їх тактиці. Швидше за все йому доведеться зараз тримати руку на пульсі подій, і від його оперативності багато в чому і буде залежати курсовий тренд на міжбанку в цю п’ятницю. При цьому значна частина гравців вважає, що вчорашня імпульсивна реакція на рішення Нацбанку щодо облікової ставки у вигляді зльоту котирувань швидко закінчиться, і пропозиція знову почне перевищувати попит, що призведе до поступового зміцнення позицій гривні.

Курси міжбанку, за прогнозами Finance.ua, 22 жовтня будуть в межах: долар — коридор 26,18 — 26,45 грн, євро — коридор 30,45 — 30,80 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 26,15 — 26,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків до 25−30 коп.
  • Євро: у банках коридор від 30,20 до 30,80 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 30,35 до 30,70 грн при спреді в межах 20−25 копійок.

Курс долара на міжбанку — графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 26,34 / 26,36
Євро — 30,67 / 30,69

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку