newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

США ввели санкції проти Білорусі

США ввели санкції проти Білорусі

Санкції запроваджено у відповідь на кричуще ігнорування Лукашенка міжнародних норм – Мінфін США

У санкційні списки США внесли 20 фізичних і 12 юридичних осіб. Під санкції потрапив і син Лукашенка – Дмитро.

 

Міністерство фінансів США через міграційну кризу та обмеження громадянських свобод внесло до санкційного списку 20 фізичних та 12 юридичних осіб у Білорусі, також обмеження накладено на три повітряні судна країни. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті відомства.

 

“Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) у відповідь на кричуще ігнорування режимом Лукашенка міжнародних норм та благополуччя своїх громадян визначає 20 фізичних та 12 юридичних осіб та ідентифікує три літаки як заблоковану власність”, – йдеться у повідомленні.

 

У відомстві зазначили, що особи, які потрапили під санкції, сприяли незаконному ввезенню мігрантів, брали участь у придушенні прав людини та демократії і підтримували режим у фінансовому відношенні.

 

До зазначеного переліку структур включено, наприклад, державний туроператор Центркурорт, який “грає ключову роль в організації нелегальної міграції через Білорусь до ЄС”.

 

Санкції запроваджуються також щодо компаній, щоб “позбавити режим Лукашенка вигод від експорту калію”. Так, під обмеження потрапили Білоруська калійна компанія, Агророзквіт та Славкалій.

 

У списках перебувають і структури, пов’язані з оборонним сектором – Белтехекспорт, електромеханічний завод Агат, Гардсервіс, Кідма тек.

 

У перелік потрапила компанія Трансавіаекспорт, яка, як стверджує Мінфін США, “перевозила тонни боєприпасів та озброєнь у закордонні зони конфліктів”.

 

Серед внесених до санкційного списку і син Олександра Лукашенка – Дмитро. Президентський спортивний клуб, який він очолює, також потрапив під американські обмеження.