newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

ЄС представив альтернативу китайським інвестиціям в інфраструктуру

Єврокомісія затвердила стратегію Global Gateway, яка має стати відповіддю китайській ініціативі «Один пояс, один шлях».

Про це повідомляє DW.

Згідно зі стратегією, брюссельські чиновники хочуть залучити до 2027 року 300 млрд євро на розвиток інфраструктури у світі.

«Ми знаємо, що у світі є величезна потреба в інвестиціях. Але коли мова заходить про можливості вибору інвестицій, то вони досить обмежені. Декілька наявних варіантів дуже часто містять умови, прописані дрібним шрифтом, які призводять до серйозних наслідків – фінансових, політичних чи соціальних», – зазначила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Голова Єврокомісії додала, що вже багато країн мали досвід із китайськими інвестиціями та назвала Global Gateway «справжньою альтернативою»:

«Їм потрібні інші, кращі пропозиції. Вони також мають досвід роботи з нами й знають, що наші проєкти прозорі, супроводжуються ефективним управлінням і що після них не залишаються непідйомні борги».

Єврокомісія планує залучити гроші за допомогою грантів, позик, гарантій та підтримки Євросоюзу та його країн-членів. ЄС має намір отримати 135 млрд євро за допомогою нового інструменту – Європейського фонду сталого розвитку плюс. Для цього ЄС разом із Європейським інвестиційним банком планують надати 40 млрд євро гарантій.

Крім того, ще 18 млрд євро складуть гранти за програмами зовнішньої допомоги ЄС. Додаткові 145 млрд євро інвестицій планують зробити можливими завдяки коштам від європейських фінансових організацій.

Зазначені кошти надаватимуться з певними умовами. Йдеться, зокрема, про дотримання демократичних стандартів та верховенства права. Крім того, проєкти мають відповідати пріоритетам ЄС, насамперед зеленій та цифровій трансформаціям.